Badania i rozwój

Badania i rozwój

Innowacja jako siła napędowa Grupy

Grupa ADR czerpie siłę z wyjątkowej zdolności do innowacji, którą stymuluje wewnętrzny dział badań i rozwoju. Działalność badawczo-rozwojowa ma swoje centrum w siedzibie głównej ADR, ale działania te są również prowadzone w innych krajach, w tym we Francji i Chinach, a także we współpracy z wiodącymi uniwersytetami we Włoszech i za granicą.
Działalność projektowa na przestrzeni lat doprowadziła do rejestracji ponad 30 patentów i zdobycia kilku nagród w dziedzinie innowacji technologicznych.
Zaawansowane innowacje technologiczne

Od koncepcji do testowania części

Jesteśmy w stanie śledzić każdy etap życia naszych komponentów.
W naszych laboratoriach stale testujemy materiały i komponenty w różnych warunkach wytrzymałości i zużycia przy użyciu różnych urządzeń testowych.
Gwarantowana niezawodność

Dokładne testy zapewniające długą żywotność produktu

Nasze stanowisko testowe może w ciągu kilku dni odtworzyć naprężenia, jakim poddawany jest komponent przez kilka lat, symulując te same warunki środowiskowe, klimatyczne, strukturalne i dynamiczne.
Oprócz testów laboratoryjnych przeprowadzane są również testy drogowe przy użyciu specjalnie wyposażonych przyczep do testowania i kontroli produktów. Dzięki tym środkom jesteśmy w stanie zarządzać certyfikacjami w głównych europejskich organach zatwierdzających bezpośrednio lub we współpracy z naszymi klientami.