HISTORIA

Spółka ATW S.A. powstała w 1996 r. kiedy to w wyniku restrukturyzacji Fabryki Przyczep i Naczep ZASŁAW Grupa ADR kupiła wydział mechaniczny i produkcji osi tejże Fabryki.
Po tej transakcji firma ADR uruchomiła program rozwoju i znacznych inwestycji, w wyniku których ATW osiągnęło obecny poziom zatrudnienia (ponad 450 osób) pracujących na powierzchni około 60.000 m2 a zaczynała swoją działalność od 99 pracowników na powierzchni 7.000 m2.
Od tego czasu dokonano dużych inwestycji zarówno przemysłowych jak i finansowych, postawiono również na rozwój pracowników uruchamiając program staży zagranicznych w innych spółkach wchodzących w skład grupy we Włoszech i Francji. Nakłady w inwestycje i personel poniesione przez firmę ADR przy dużym zaangażowaniu pracowników ATW przyniosły bardzo dobre rezultaty.
ATW posiada gamę wyrobów technologicznie bardzo zaawansowanych, które spełniają wszystkie wymogi rynku; od małych osi o dopuszczalnej nośności do 200 kg aż do osi o nośności do 40 ton, z hamulcami homologowanymi w całej Europie od 30 km/h do 105 km/h. Poza osiami, z hamulcem lub bez, ATW oferuje również osie skrętne najnowocześniejsze w Europie, które posiadają rozwiązania opatentowane wspólnie z ADR i uznawane na całym świecie.
Oferta firmy ATW jest oczywiście szersza i zadowala absolutnie wszystkie wymogi rynku europejskiego i pozaeuropejskiego. Oprócz osi, ATW ma w swojej ofercie całą serię zawieszeń jednoosiowych, dwuosiowych czy nawet trzyosiowych – resorowych i pneumatycznych. Wybór zawieszeń o bardzo nowoczesnej koncepcji pozwala klientom firmy rozwiązywać wszelkie problemy jakie stawia coraz bardziej wymagający rynek.
Ponad 90% produkcji spółki jest przeznaczone na eksport bądź to do Europy Zachodniej, bądź do Stanów Zjednoczonych lecz także do takich krajów jak Australia czy na daleki wschód. Właściwie na całym świecie można spotkać wyroby z ATW.
Wraz z wejściem Polski do wspólnoty europejskiej i co za tym idzie rozszerzeniem rynku wewnętrznego ATW intensyfikuje wysiłki w celu promocji swoich wyrobów na tymże rynku, częścią tych wysiłków jest obecność ATW na imprezach targowych takich jak. POLAGRA, AGRO SHOW w Poznaniu, EIMA w Boloni, Agritechnica w Hanowerze.